Види діяльності підприємства за кодом КВЕД
Що таке КВЕД? КВЕД (Класифікатор видів економічної діяльності) — це спеціальна система кодів, яка використовується для класифікації різних видів економічної діяльності. Україна використовує КВЕД для класифікації підприємств за видами їх господарської діяльності. Цей класифікатор включає широкий спектр галузей економіки, охоплюючи виробництво, послуги, сільське господарство, торгівлю тощо. Більше інформації на тему доступно за посиланням: https://youcontrol.com.ua/topics/kved-ukrainu-i-ego-polza-dlya-biznesa/.
Класифікатор КВЕД України та його значення для бізнесу
Класифікація видів економічної діяльності, що мають місце в українському бізнесі, систематизована КВЕД. При необхідності КВЕД можна змінити, але оптимально визначити напрямки діяльності підприємства одразу, щоб уникнути можливих труднощів у майбутньому.
Класифікатор містить всі можливі сфери функціонування підприємств, тому уникнути його використання для будь-якої юридичної особи неможливо.
Код КВЕД обирається на етапі створення підприємства: при його первинній реєстрації. Він відображає основний напрямок діяльності компанії (наприклад, «ресторанний бізнес та обслуговування у сфері харчування»). Якщо компанія розвиває декілька напрямків, код відповідає лише основному з них. Формально можна мати багато кодів, але зазвичай вказують від 1 до 6 кодів, тобто сфер діяльності, для підприємства.
Інформація про сфери діяльності компаній заноситься до ЄДРПОУ та зазначається у статистичних звітах. Для деяких ліцензованих сфер діяльності, наприклад, будівництво, необхідно вказати певні КВЕДи при отриманні ліцензії.
КВЕДи можна змінювати. Навіщо це потрібно? Наприклад, якщо підприємство змінило сферу діяльності або потрібно отримати нові ліцензії в інших галузях. Крім того, сам класифікатор може зазнавати змін, деякі статті додаються або виправляються щорічно. Більше детально можна ознайомитися у статтях про КВЕД 2016, КВЕД-2020, КВЕД-2021.
Як в Україні отримати код КВЕД?
Кожен новий суб’єкт підприємницької діяльності, включаючи ФОП та філії юридичних осіб, так звана «Статистична одиниця», при реєстрації отримує код згідно з актуальним Класифікатором видів економічної діяльності. У формі, яку подають до державного реєстратора, передбачений окремий розділ про сфери діяльності, з обов’язковим зазначенням коду з Класифікатора та найменуванням майбутньої діяльності.
Якщо є необхідність змінити КВЕДи для компанії, потрібно пройти кілька процедур:
-
Підготувати пакет документів (свідоцтво про державну реєстрацію, установчі документи, витяг з ЄДР).
-
Сплатити необхідні збори та оплатити бланк свідоцтва про реєстрацію із внесеними новими кодами.
-
Зареєструвати зміни у виді діяльності у державному реєстраторі (у відповідному органі місцевого самоврядування або районній державній адміністрації).
-
Сповістити органи статистики та отримати оновлену виписку з Реєстру.
-
Повідомити про зміну кодів в Класифікаторі видів економічної діяльності податкову адміністрацію.