Оптичний приціл: основні характеристики
Індустрія по розробці та виготовленню унікальних, міцних та точних приладів для полювання досягла високих результатів. Тому сучасному мисливцю дуже повезло, що в його арсеналі маються різного роду пристосування, і найголовнішим з них є оптичній приціл, за допомогою якого можна вистежити здобич на великій далині и не дати їй шансів на втечу.
Основні характеристики оптичного прицілу
Даний прилад представляє собою зорову трубку з вмонтованими важливими елементами для візуального наближення об’єктів, що знаходяться на великій відстані. Власник оптичного прицілу має можливість ретельно розглянути ціль, ідентифікувати її, а також зробити заміри дистанції. Якість та чіткість зображення напряму залежить від показників оптики, прицільної мітки, корпусу і кріплення — основних елементів приладу.
- Оптика – переважна більшість оптичних прицілів оснащена лінзами із германію з багатьма шарами просвітлення, що дозволяє передавати яскраву картинку без спотворень і відблисків. В систему входить:
- об’єктив, що збирає світло, забезпечує світлість зображення та розгортає панораму огляду;
- обертальна система, що зосереджує і спрямовує світлові потоки всередину конструкції і надає перевернутій картинці звичного для людського зору вигляду;
- окуляр з системою вихідних лінз, у які дивиться стрілець. Їхні параметри безпосередньо впливають на комфорт спостерігача.
- Прицільна мітка — шкала з можливістю робити корекції для точного спрямування на ціль і заміру дистанції. Сітки відрізняються виконанням, розмірами тощо. На механіку прицілу напряму впливають такі деталі, як корекція діоптрій, масштабування, відбудова паралакса і т. д.
- Корпус — виготовляють із легких сплавів алюмінію, що не піддається корозії. Висока якість збірки передбачає для герметичність та максимальне водонепроникнення.
- Кріплення (планка Вівера, Пікаттіні, Ластівкин хвіст, кільця з різними діаметрами — 25,5, 30, 34 мм тощо) – необхідні для фіксації оптичного прицілу на рушниці, карабіни.
Як вибрати оптичний приціл
Прицілам властиві різні характеристики, все залежить від умов використання, типу рушниці і т. д. Для роботи в складних, гірських умовах, на місцевостях з нерівним рельєфом і точного влучання в ціль на великих відстанях підійдуть оптичні приціли з шкалою в першій фокальній площині (FFP). Також, цей варіант буде оптимальним при переслідуванні тварини у руховому стані, з транспорту, що рухається. Любителям загінного полювання слід звернути увагу на оптичні приціли з прицільної міткою в другій фокальній площині (SFP), у якій товщина ліній шкали при збільшенні не змінюється. Для більш ретельного огляду та ознайомлення з властивостями, слід проконсультуватись у фахового спеціалісту, що забезпечить купівлю дійсно якісного приладу для ефективного полювання.