Підтримка Росії третіми країнами є однією з причин затягування війни в Україні — виступ США на Радбезі ООН
Одна з причин затягування війни в Україні – підтримка Росії третіми країнами, заявила заступниця постійного представника США при ООН Теммі Брюс.
"Однією з причин, чому конфлікт продовжує затягуватися, незважаючи на вражаючі витрати, яких він вже зазнав для Росії, є підтримка, яку Росія продовжує отримувати від третіх країн. Китай залишається вирішальним фактором, що сприяє розвитку російської військово-промислової машини", — сказала Брюс у вівторок під час засідання Ради безпеки ООН.
Засідання присвячене обговоренню наслідків чотирьох років повномасштабної війни Росії проти України.
За словами Брюс, ООН неодноразово закликала Китай припинити постачання Росії товарів подвійного використання та матеріалів, які потрапляють до складу безпілотників, а також іншої зброї, що використовується в Україні. Окрім того, країна залишається одним з провідних імпортерів російської нафти.
Вона також зазначила, що Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) передала РФ боєприпаси та балістичні ракети для використання в Україні, а з жовтня 2024 року розгорнула тисячі своїх військовослужбовців для боротьби за Росію на передовій.
За словами Брюс, Іран поставив Росії сотні безпілотних літальних апаратів та технологій БПЛА для використання в Україні.
Крім того, нещодавно Куба стала ще одним значним постачальником іноземних військ до Росії. У 2025 році країна також підписала нові оборонні угоди з Росією та Білоруссю.
Сполучені Штати закликають усі держави-члени ООН припинити будь-яку підтримку, яка дозволяє продовжувати війну в Україні.
Джерело: https://webtv.un.org/en/asset/k1b/k1bnhj1pda

